EĞİTİM BİLİMLERİ

EĞİTİM BİLİMLERİ

Eğitim Bilimleri

Eğitim Bilimleri-KPSS, Milli Eğitim’e bağlı olarak eğitim kurumlarında kadrolu öğretmenlik yapmak isteyen birçok adayın girmesi gereken zorunlu bir sınavdır. Günümüz şartlarında bu sınavın zorluk derecesi giderek artmaktadır. Sınavın zorluk derecesine göre eğitim sektöründe bir ok farklı ders veren kurumlar ortaya çıkmıştır

 Ama her eğitim kurumu sizler için doğru bir tercih olamayabilir. Yargı Akademi olarak bizler her zaman tüm zorlu sınav süreçlerinde sizlerin yanında olamaya devam edeceğiz


Eğitim Bilimleri Nedir?

Eğitim bilimi tüm dünyada ve Türkiye’deki birçok üniversitede 20. yy sitibariyle genellikle eğitim fakültesinin çok önem vermiş olduğu, kazanmış evrensel bir disiplin anlayışıdır. Özellikle klasik eğitim yönteminden modern eğitim anlayışına geçilen endüstri zamanında kentleşme ile, daha çok öneme sahip olan eğitim işlerini ve bu işlerin icrasını öğretmen ve öğrencilere nasıl işleneceği sorusuna, Eğitim Bilimi olarak bilinen birçok derslerin temel kaynak sorularına yanıt aramaktadır.

Günümüz şartlarında Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesinden mezun olan birden fazla adaya bu sınava girme zorunluluğu getirildi. Adayların, KPSS’de almış olduğu puanlar ile öğretmen kadroları için Millî Eğitim’e başvuru yaptıkları tarihte mezun olması şartı vardır. 2019-KPSS Eğitim Bilimleri sadece A-Grubu Kadrosu ve Öğretmen Kadroları için atama yapılacaktır.  Yapılacak olan sınav, lisans düzeyinde olacaktır. Öğretmen kadrosu için Eğitim Bilimlerine başvuru yapan adaylar, sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek-Eğitim Bilimleri alanına bağlı olarak Öğretmen Adayları Alan Bilgisi Testine katılmaları zorunludur.

Eğitim Bilimleri KPSS Puan Türü Nedir?

Öğretmen adayları için; P10 ve P121 olmak üzere iki farklı seçenekte puan türü hesaplaması getirilmiştir.

P121 puanı; 16 dalda öğretmenlik için hesaplaması için puan türüdür. Bu puan türü ise Genel Kültür ve Genel Yetenek-Eğitim Bilimleri-ÖABT bileşeninden oluşmaktadır.

P10 puanı; kılavuzda yer alan 17 branş haricindeki öğretmenlik tercihlerinde kullanılan puan türüdür. Bu puan türü Genel Kültür ve Genel Yetenek-Eğitim Bilimi bileşeninden oluşmaktadır. Tüm adaylar Genel Yetenek ve Genel Kültür-Eğitim Bilimleri sınavına Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğlen oturumuna katılmaları yeterli olacaktır.

06 Ocak 2017 ‘de ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruya göre KPSS Puan Türü yeniden belirlenmiş.

KPSS-Eğitim adayının puanlarının P10-P121 geçerlilik süresi de 06.07.2012’den itibaren 2 yıldan 1 yıla düşürülmüştür. Sınav sonuçları ise bir sonraki sınavın açıklanmasına kadar geçerlidir.

15 Ağustos 2018 tarihinde Resmi Gazetedeki düzenlemeye göre, öğretmen adayları KPSS puanın 1 yıl olan geçerlilik süresinde değişiklik yapılmıştır.

Kamu Görevine İlk Kez Atanacaklar Olanlar İçin Yapılan Sınavlar Hakkındaki Genel Yönetmeliğin 11. maddesi şöyledir. KPSS, sonuçlarının açıklanmasından sonra iki yıl süre ile geçerlidir. Öğretmen adayı için KPSS puanların süresi 1 yıldır. Yeni sınavın yapılamaması durumu sınav sonucu, bir sonraki sınav dönemin sonucunun açıklanma zamanına kadar geçerli olacaktır.

15 Ağustos 2018’de Resmi Gazetede yapılan şu düzenleme yayımlanmıştır:

Madde 1-18/3/2002-2002/3975 sayılı Bakanlar Kurul Kararı: Kamu Görevine İlk Kez Atanacak olanlar İçin Sınavlar Hakkındaki Yönetmelik 11.inci maddesinin birinci fıkrası-ikinci cümlesi yürürlükten kalkmıştır.

KPSS-Eğitim Bilimleri Öğretmenlik sınavı Genel Yetenek bölümünde 60 ve Genel Kültür bölümünde ise 60 sorudan olmak üzere toplamda 120 soru vardır. Sınav süresi de 130 dakikadır. Eğitim Bilimleri sınavında ise toplam 80 soru bulunmakta ve sınav süresi de 100 dakikadır.

Eğitim Bilimleri (Öğretmenlik) Kursu

KPSS Eğitim Bilimleri Yargı Akademi eğitim kurumu sayesinde Öğretmen olma fırsatını en kısa sürede yakalayacaksınız. KPSS Eğitim Bilimleri Yargı Akademi ile sınavlara hazırlanan adaylar mevcut deneyimli eğitim sistemi ile öncelik olarak öğrenme şekline göre rehber öğretmenlerimiz ile ders çalışma planlamanı oluşturarak yıl genelin takip sistemine tabi tutulur. ABSEM eğitim sisteminde başarı sınav ile konuları doğru bilmekten geçer. KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek dersine takviye olarak Eğitim Bilimi derslerini de kurslarımızdan alabilme imkânına sahipsiniz.

KPSS Eğitim Bilimleri Yargı Akademi ile kursa kayıt yaptıran öğrencilerin seviyeleri ölçerek farklı seviye gruplarını oluşturuyoruz. Buradaki temel amaç ise; sayısal- sözel grupları birbirinde ayrıştırarak adayın eksiliğini doğru bir şekilde tamamlayabilmesine imkan sağlamaktır.

Eğitim Bilimi Kurslarımız ile dersten önce sınava yönelik konular ele alır. Bütün bu konular ile ilgili birden fazla sınavın ölçme tekniği uygulaması ile eksik konu riski azaltır. Böylelikle başarı basamakları teker teker tamamlanarak yüzde yüz başarıya sağlanmış olur. Kpss Eğitim Bilimi sınavına bizimle hazırlanan kursiyer adaylarımız böylelikle hedeflerine ilk fırsatta ulaştırır.

KPSS Eğitim Bilimleri Yargı Akademi ile örgün eğitimin yanında alanında uzman kadrolu eğitmenler ile hazırlanan kaynak setlerimiz ile sürekli derslerinizin tekrarını yapma imkânını bulabilirsiniz. Böylelikle bu uzman yayınlar ile devamsızlık durumu olan kursiyer adaylarımızın da konu eksikliği ihtimali sıfıra düşer.


Eğitim Bilimleri Yargı Akademi ile özgün deneme sınavları çok özenli bir şekilde değerlendirmeye tabi tutulur. Soruların ünitelerdeki içerik dağılımına göre analiz edilerek eksik varsa zorunlu etütler ile tamamlama imkânı sunulur.

Yargı Akademi KPSS sizleri Eğitim Bilimleri sınavlarına sizleri sağlam bir destek ekibiyle hazırlar.  Uygulanan yıllık planlar ile etkin eğitim almanızı sağlıyoruz. Alanında uzmanından birebir geniş eğitmen kadrosuyla

Konu anlatımlı kitapları- yaprak çek kopar testleri-soru bankaları, yaprak testleri- çözümlü çıkmış soru kitapları ve Türkiye gene tüm ilerde yaptığımız deneme sınavları gibi etkin kaynaklarla, rehberlik hizmetinin yanı sıra sınav hakkında danışmanlık hizmeti ile sosyal yaşamdan eğitime kadar birçok alanda Yargı Akademinin eğitim ayrıcalığını yaşayacaksınız.  En büyük önemimiz insana olan değer verişimizdir ve sürekli insana yatırım yapmaktır. Etkin bir ekip çalışmasına inanıyoruz. Her düzeyde ve her konudaki boyutta olan açık iletişime inanıyoruz. Çalışmalarımızı yaratıcılık ve üretken kılmayı başaran istek enerjisine inanarak bunları eğitimin her alanına yaymaya beraber çalışıyoruz.

Kpss Eğitim Bilimleri kursları için örgün eğitimizi Kpss Eğitim Bilimleri Yargı Akademiden alabilirsiniz. Eğitim fırsatlarımızdan yararlanmak için size en yakın olan Kahramanmaraş Yargı Akademi şubesi ile iletişime geçmeniz için sizleri bekliyoruz.

Eğitim Bilimleri Kursu Fiyatları?

KPSS Eğitim Bilimleri kurslarımızı her zaman kendini çağın yeniliklerine göre ayarlayan en güncel kaynak ve uzman kadromuz sektöründeki en uygun fiyat düzeyleri ile sunuyoruz. Eğitim anlayışını sadece kazanç odaklı görmeyerek eğitim adaylarının bizlerden olan memnuniyet seviyesine göre hareket ediyoruz. Konforlu sınıflarımızda, yenilikçi olan eğitim araç-gereçlerimiz ile sizlerin sınav süreçlerinde çok uygun fiyat seçenekleri ile yanınızda olmaya devam ediyoruz. Kurslarımızın kayıt tarihleri ve kayıt içerikleri hakkındaki genel bilgilerini uzman rehber kadromuzdan birebir öğrenebilirsiniz.  Özellikle yüz yüze eğitimlerde birebir eğitmenlerimiz eşliğinde takıldığınız her konuda soru sorma ve yardım alma şansına sahipsiniz. Hafta sonu ve hafta içi oluşturulan ders programlarımız ile zamanınızı daha doğru kullanmanızı sağlıyoruz. Genel Kültür- Genel Yetenek+ Eğitim Bilimleri alanında güncel testleri ek kaynak olarak hiçbir ücret ödemeden sizlere sunuyoruz. Eğitim bizim işimiz ilkesinden yola çıkarak Yargı Akademi olarak eğitimde fark yaratmaya devam ediyoruz ve bu zorlu süreçte sizleri aramızda görmek istiyoruz.

DİĞER KURSLARIMIZ